Menu Zamknij

Co może zrobić dla Ciebie detektyw i dlaczego warto go zatrudnić

Dlaczego warto zatrudnić detektywa? Co może zrobić, czego Ty nie możesz?

Na współpracę z detektywem decyduje się sporo osób w bardzo różnych sytuacjach życiowych. Zamiast samodzielnie dochodzić okoliczności danych zdarzeń czy sytuacji, proszą o pomoc tych, którzy zajmują się tym zawodowo. Dlaczego warto zatrudnić detektywa? Jakie działania może on podjąć?

detektyw_w_nocy

Detektyw pracuje dla ciebie na „cały etat”

Choć dla kogoś, kto nigdy nie miał nic wspólnego z pracą detektywa może się wydawać, że taka czynność jak śledzenie kogoś czy ustalanie przebiegu jakiegoś wydarzenia jest zadaniem prostym i bezproblemowym, w rzeczywistości wymagają ogromnego poświęcenia czasu i środków. Prowadzenie sprawy detektywistycznej wymusza wiele skomplikowanych działań. I to zarówno pod względem umiejętności detektywistycznych (wszak zależy nam na rzetelnych informacjach oraz poufności), jak i pod względem poświęconego na te wszystkie działania czasu. Przyznać trzeba, że mając nawet najlepsze intencje i najwyższe wobec siebie oczekiwania, sam nie znasz tylu technik, metod, sposobów pozyskiwania informacji, jak prywatny detektyw. Nie jesteś w stanie zaangażować się w działania na taką skalę, jak zawodowiec.

Zastanawiając się nad tym, czy skorzystać z pomocy agencji detektywistycznej, nie zapominaj o tym, że:

  • Niektóre z prowadzonych przez detektywów spraw narzucają konieczność prowadzenia czynności w nocy, a niejednokrotnie obserwacja prowadzona musi być przez całą dobę.
  • Niekiedy potrzebna jest obserwacja w tym samym czasie dwóch odrębnych osób czy miejsc w tym samym czasie.
  • Pomimo wielu starań, amatorskie próby dochodzenia przebiegu zdarzeń w jakiejś sprawie mogą zostać łatwo zdemaskowane, w przeciwieństwie do metod i technik stosowanych przez detektywów, które gwarantują pełną dyskrecję.

Profesjonalne narzędzia detektywistyczne

Działając na własną rękę możesz polegać na własnych możliwościach uzyskiwania informacji. Kierować może tobą wtedy ogromna motywacja, a zaangażowanie w osobistą sprawę z oczywistych względów działa dopingująco. Sama motywacja i zaangażowanie jednak często nie wystarczają, a brak profesjonalnych narzędzi, w których posiadaniu jest agencja detektywistyczna, może wróżyć niepowodzenie Twojego przedsięwzięcia. Przykładem sprawy, która wymaga profesjonalnego sprzętu, jest wykrywanie inwigilacji i podsłuchów. Jeżeli podejrzewasz, że w Twoim domu czy miejscu pracy znajduje się podsłuch, to wykrycie go bez odpowiedniego sprzętu jest niemal niemożliwe. Z pomocą przychodzi wówczas nowoczesna aparatura, która umożliwia wykrycie zarówno urządzeń podsłuchowych (analogowych oraz cyfrowych), jak i kamer oraz mikrokamer zakamuflowanych w przedmiotach codziennego użytku, lokalizatorach GPS czy innych urządzeniach śledzących, np. wykorzystujących technologię Wi-Fi. To właśnie profesjonalny sprzęt detektywistyczny jest jedną z cech, która świadczy o tak wysokiej skuteczności działań agencji.

detektyw nagrywa rozmowy

Licencja zawodowa oraz wielopłaszczyznowa współpraca

W biurach detektywistycznych zatrudniani są nierzadko byli funkcjonariusze policji,  pracownicy służb ochrony czy prawnicy, którzy mogą wykorzystać swoje doświadczenie w rozwiązaniu Twojej sprawy. Ci ostatni często współpracują z adwokatami i radcami prawnymi, dzięki czemu wspierać mogą w wielu sprawach rodzinnych (rozwody, separacje), korporacyjnych (spory pracownicze, kwestie księgowe) czy cywilnych. Ponadto każde legalnie działające biuro detektywistyczne posiada licencję. Zawód detektywa związany jest bowiem z koniecznością spełnienia szeregu wymogów, a tym samym zdobycia odpowiednich uprawnień. Wszystko po to, aby klient miał pewność, że osoby, które zajmują się jego sprawą posiadają pełnię praw obywatelskich, nie były nigdy karane ani zwolnione dyscyplinarnie z pełnienia obowiązków. Zdobycie licencji jest też poprzedzone badaniem lekarskim, potwierdzającym fizyczne i psychiczne predyspozycje do zawodu. Licencjonowany detektyw na pewno ma za sobą szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Wszystko to sprawia, że korzystający z usług biura detektywistycznego klient odda swoją sprawę w ręce prawdziwych profesjonalistów, dokładnie i kompleksowo przygotowanych do świadczenia swoich usług.

Nasze biuro detektywistyczne podejmuje się spraw, których prowadzenie na własną rękę byłoby dla Klienta niewykonalne. Poszukiwania osób zaginionych na terenie kraju i za granicą, ustalanie źródeł dochodu, zbieranie danych o kontrahentach biznesowych, wykrywanie nielegalnych procederów, dostarczanie do sądu dowodów nieuczciwości małżeńskiej — to tylko niektóre z obszarów naszej pracy. Serdecznie zapraszamy do współpracy.